Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Artiklid

Avaldaja: kannatanuabi
Kapitali omanikel on rahvus ning mõnel juhul on sellel ka väga oluline julgeolekuline mõõde, kirjutab siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort.
Avaldaja: kannatanuabi
Pagulased ja rahvasteränne on jällegi aktuaalne teema ja nagu muudeski valdkondades toimub ka siin tugev lobistamine, mõjutamine ja propaganda. Meedias domineerib idealistlik abstraktne humanism ja vaatepunkt, mille kohaselt absoluutselt kõiki tuleb abistada. Põgenikke tuleb - ja sealjuures tingimustest ei räägita - vastu võtta ja abistada. Aga samas, kas põgenikud on Euroopasse jõudnud omal käel ja tasuta? Kas rahvast vedavad laevnikud ja nende abilised on ulatanud abistava käe puhtast altruismist? Me ei räägi siin ju heategevus- ega abiorganisatsioonidest, vaid rahvusvahelisest inimkaubandusest, mis nõuab jõhkralt kasumit.
Avaldaja: kannatanuabi
Ausa juhi leidmine võib osutuda oluliselt keerukamaks ülesandeks kui tubli töötegija palkamine. Piltlikult öeldes on Eestis välja kujunenud eetilistelt tõekspidamistelt kolme sorti juhid: esimene grupp, kes viibivad Rootsi kardinate taga; teiseks need, kes on sealt lahkunud ning kolmas grupp, keda ei ole veel kinni peetud. Püsib üksnes lootus, et see viimane on valdavas enamuses ka ise ausat äritegevust au sees hoidev seltskond.
Avaldaja: kannatanuabi
Suurim risk, millega iga uus gaasitarnija, sh regionaalse LNG terminali käitaja, arvestama peab, on tarbijate piiratud hulk Balti riikides ja Soomes, kirjutab energeetikaekspert Andres Mäe.
Avaldaja: kannatanuabi
Kui Eesti soovib liikuda eemale allhankemudelist ja luua senisest rohkem lisaväärtust, peab siin tekkima kohalik kapitaliturg, mis pakuks alustavatele ettevõtetele pikaajalist ning kannatlikku kasvukapitali.
Avaldaja: kannatanuabi
Viis aastat siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsleriks olnud Erkki Koort hakkab kureerima vaid julgeolekupoliitikat. Saite 11 000 inimest hõlmava haldusala juhtimisega viis aastat hakkama. Kas selle ametikoha kolmeks löömine on ikka mõttekas? Kui see koht jaguneb kolmeks, siis süvenemise aste on hoopis teine. Täna on korraga laual nii palju probleeme ja mõne asja puhul tunned, et peaks tegelema rohkem süvitsi, kuid juba tuleb teine asi peale. Kui parasjagu pole probleeme pääste- või politsei valdkonnas, siis raudselt on need piirivalve või kaitsepolitsei töö valdkonnas.