Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Teadetetahvel

Kriminaalpolitsei roll riigi julgeoleku tagamisel

Toimumisaeg 10:00 - 16:00 05.01.2012
Sisu

5. jaanuaril toimub Viljandis Ugala teatris kriminaalpolitsei kuues konverents, mis kannab pealkirja „Kriminaalpolitsei roll riigi julgeoleku tagamisel“. Samuti antakse konverentsi raames üle kriminaalpolitsei teenetemedalid politseinikele ja koostööpartneritele.
Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja kriminaalpolitsei alal Raigo Haabu ütles, et konverentsi teema valikul arvestati seda, et kriminaalpolitsei on enda olemuselt selline asutus, mis peab suutma pidevalt kohaneda ühiskonnas aset leidvate muutustega. „Täna elame väga erinevatest suundadest ja paljuski etteennustamatute ohtudega maailmas. Ehk siis teaduse- ja tehnikasaavutused, uued võimalused, mille loomisel mõeldi meie elu hõlbustamisele, võivad ühel hetkel meie vastu pöörduda. Kõige drastilisem ja ilmselt ka traagilisem näide on Maailma Kaubanduskeskuse tornide ründamine terroristide poolt 2001. aastal. Samuti pannakse aastast-aastasse üha enam kuritegusid toime internetis või vähemalt interneti vahendusel,“ sõnas Haabu. „Seetõttu peame ka meie siin Eestis kõigeks selleks valmis olema, kuigi küberkuritegevus ja selle vastane võitlus pole meie jaoks juba aastaid midagi uut,“ lisas Raigo Haabu.
Konverentsil peetakse mitmeid ettekandeid ning ka paneeldiskussioon, mille käigus prognoositakse tuleviku võimalikke ohtusid ning üritatakse pakkuda võimalusi, kuidas nende ohtude realiseerumist ennetada. Ettekande teevad KAPO peadirektori asetäitja Eerik Heldna, kes räägib asümmeetrilistest julgeolekuohtudest. Tartu ülikooli professor Marju Lauristin enda ettekandes „Tuleviku Eesti: riskiühiskond või turvaühiskond?“ keskendub Eestit tulevikus ohustavale. Politsei- ja Piirivalveameti keskkriminaalpolitsei kriminaalluure juhtivametnik Märt Palo räägib kriminaalpolitsei loomise algusaastail valitsenud ohtudest. Parima praktika ettekande teeb Tartu kriminaaltalituse juht Ain Balder, kes vaatab tagasi võimaliku koolitulistamise katse avastamisele ning kahe vanainimese mõrvari tabamisele Tartumaal. Paneeldiskussioonis osalevad Teabeameti peadirektor Rainer Saks, CERT Eesti juht Hillar Aarelaid, Marju Lauristin ning Eerik Heldna.Samuti antakse konverentsi esimeses osas toimuval pidulikul aktusel üle kriminaalpolitsei teenetemedalid politseiametnikele kui ka koostööpartneritele. Teenetemedal antakse silmapaistvate tööalaste saavutuste eest kriminaalpolitsei valdkonnas. Kokku saab medali 17 ametnikku.
Konverentsi avab siseminister Ken-Marti Vaheri tervituskõne. Sellele järgneb Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Raivo Küüdi tervitus ning peadirektori asetäitja Raigo Haabu sõnavõtt. Ühtlasi tähistatakse konverentsiga 5. jaanuaril 1920 loodud kriminaalpolitsei 92. aastapäeva.

 

Allikas: Politsei- ja Piirivalveamet
04.01.2012

Asukoht

Viljandi, Ugala teater  


«Tagasi