Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Teadetetahvel

Facebook’i Timeline meelitab ligi küberkurjategijaid

Toimumisaeg 12.01.2012 - 31.01.2012
Sisu

Turvatarkvara tootja ESET hoiatas, et Facebooki hiljutine uuendus Timeline meelitab ligi küberkurjategijaid.
Timeline’i näol on tegu vahendiga, mis vahetab välja «tavalise» profiililehekülje.

«Uue kasutajana võib Timeline teid segadusse ajada ning segadus võib teid muuta Timeline’iga seotud arvukate kelmuste sihtmärgiks,» märkis ESET’i turvajuht Stephen Cobb.

«Nii nagu mina aru saan, tuleb aeg, mil iga Facebook’i kasutaja hakkab Timeline’i kasutama. Ma arvan, et see päev saabub siis, kui segadus muutub tõeliseks lumepalliks, kuna paljud inimesed otsustavad, et neile Timeline ei meeldi ja tahavad teada, kas nad saavad Timeline’i eemaldada.

Ning kelmid ja häkkerid valmistuvad selleks päevaks, pakkudes Facebook’is võltsitud linke, mis lubavad Timeline’i eemaldamist,» hoiatas Cobb.
Tänaseks on toimunud juba mitmeid tõsiseid seda tüüpi kelmuse juhtumeid. Näiteks on loonud küberkurjategijad võltsitud Facebook’i lehekülje, millel soovitatakse enne edasiliikumist vajutada valikul like.

Tegelikult koosneb see lehekülg «laikimisest»ning ühe sammuna võlts-Timeline’i eemaldamiseks esitatakse seal 45 like-nupuga ruudustik, mida kasutaja peab vajutama.

Pärast mitut teist sammu, kaasa arvatud üleskutse kõikidele oma sõpradele «laikida» seda lehekülge, saate järgmise kirja: «Oodake paar päeva, teie taotlus antakse edasi Timeline’i osakonnale.»

Seni ei ole Facebook suutnud korraldada järelevalvet selliste kelmuste üle, andes põhjust arvata, et seda vahendit ei saa eemaldada.

«Kui Facebook oma meelt ei muuda ja Timeline’i valikuvabaks ei tee, on lõpptulemuseks see, et peate sellega edasi elama ning suruma alla kiusatust klikkida linkidel, mis lubavad aidata teil Timeline’i deaktiveerida, eemaldada või blokeerida; need ei ole riski väärt,» ütles Cobb.

 

Allikas: E24 12.01.2012
Toimetas: Raigo Neudorf

 


«Tagasi