Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Uudised

18. oktoober 2012

Siseminister tänas ennetuskampaaniates osalenud ettevõtjaid

Siseminister Ken-Marti Vaher


Siseminister Ken-Marti Vaher kohtus eile alkoholitootjate, jaemüüjate ja maaletoojatega, et tänada ning tunnustada ettevõtjaid ja erialaliitu aktiivse panuse eest ennetustöös.

„Need ettevõtjad, kes osalevad aktiivselt vee-, tule- ja liiklusohutusennetuses, näitavad üles ja kutsuvad ka teisi üles vastutustundlikule käitumisele, väärivad selgelt tunnustust. Ennetusel on õnnetussurmade ennetamisel ülitähtis roll ning riigi- ja erasektori koostöös on see palju mõjusam. Ettevõtjad, kes ohutusalased sõnumid näiteks oma toodetel või müügikohtades nähtavaks teevad, aitavad nende sõnumite levikule ja inimeste ennastsäästva käitumise kujunemisele kaasa,“ selgitas siseminister Ken-Marti Vaher.Siseministri tänukirja pälvisid Tridens AS silmapaistva osalemise eest vee- ja liiklusohutusalases ennetustöös, Altia Eesti AS aktiivse osalemise eest veeohutusalases ennetustöös, AS Prisma Peremarket aktiivse osaluse eest tule- ja veeohutusalases ennetustöös ning Eesti Kaupmeeste Liit ettevõtjatega ennetusalase koostöö korraldamise eest. Kõik tänukirja saanud ettevõtjad on ka olnud aktiivsed alaealistele alkoholi kättesaadavuse tõkestamisel.
 
Lisaks sel korral tänukirja saanutele tänas siseminister ka neid ettevõtjaid, kes ennetustöös varem hästi silma on paistnud. A. Le Coq ja Saku Õlletehas, kes pälvisid siseministri tänukirja möödunud sügisel, on ohutussõnumite levikule jätkuvalt kaasa aidanud. A. Le Coq kasutas talveperioodil oma toodetel ühekordseid alkomeetrid ning suvel veeohutuse ennetusmärke, Saku Õlletehas kasutas suveperioodil oma toodetel kolme siseturvalisuse valdkonna märgistust - „kui jood, ära uju“, „kui jood, ära juhi“ ja „alla 18 keelatud“.

Lisaks tootjatele märgiti ära ka jaemüüjate Maxima Eesti OÜ ja Harju Tarbijate Ühistu, kes toetasid politsei- ja piirivalveameti kampaaniat „Sekkumata jätmine tuleb ringiga tagasi“ ning selle raames tõhustasid kontrolli alkoholi jaemüügi üle.

Sel aastal on Eestis uppunud 42 inimest. Eelmisel aastal samaks ajaks oli neid kümne võrra rohkem. Tulekahjudes on tänavu hukkunud  44 inimest, mida on 15 võrra vähem kui mullu. Liikluses on käesoleva aasta 9 kuuga hukkunud 73 inimest, mida on 4 inimese võrra rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Nendest 73 hukkunust 13 kaotasid elu joobes juhtide süül.

„Hindan kõrgelt erasektori partnerite toetust ning olen kindel, et koostööd tehes säästame igal aastal üha rohkem inimelusid,“ lisas siseminister Vaher. 

Allikas:

Kommentaari lisamine

Kommenteerida saavad ainult registreeritud ja sisse loginud kasutajad.

Kommentaarid

Telli e-konsultatsioon
Telli dokument
Hakka eksperdiks