Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Uudised

15. veebruar 2013

Konverentsi ettekanne: Piiriülene koostöö kahjude sissenõudmisel.

Advokaadibüroo SORAINEN partner ja vandeadvokaat Carri Ginter, osaleb majanduskuritegevuse konverentsi paneeldiskussioonis "Kriminaaltulu tuvastamine ja tagasivõitmine" ning teeb ettekande teemal: "Piiriülene koostöö kahjude sissenõudmisel."

Paneeldiskussiooni arutelu käigus avab ta osalejatele järgnevate konverentsi eelsete teeside sisu ja mõtet: 

  • Maailm on muutunud senisest väiksemaks, mistõttu vanad “turvalised” lahendused ei pruugi enam toimida. Seni varju pakkunud lahendustega on õpitud vähemalt osaliselt võitlema ja läbipaistmatud seinad siiski paistavad kohati läbi.
  • Edu võtmeks on koostöö mitmel tasemel. Alustuseks avaliku ja erasektori nõustajate koostöö – politsei, RAB, advokaadid. Lisaks piiriülene koostöö nende kõigi vahel.
  • Erasektori kaasamine aitab kohati ületada ametliku rahvusvahelise suhtlemise reeglitest tulenevaid tõrkeid ja võita aega. Avaliku ja erasektori vahendite kombineerimine aitab ületada formaalseid takistusi.
  • Lohakusvead maksavad kätte nii kannatanule, kui ka kelmile.
  • Kasutatavad vahendid võivad olla kultuuriruumiti väga erineva kaaluga. See, mida Eestis võidaks pidada vastuvõetavaks kaitsetaktikaks, võib Inglise kohtus olla ilmne liialdus.
  • Asja lahendamiseks on kõikidel asjaosalistel oluline lahkuda aeg-ajalt oma laua tagant.
  • Lahendused saavad olla tõhusad eelkõige siis, kui nende läbiviimiseks on piisav eelarve ja tähelepanu kannatanult.

Carri Ginter

vandeadvokaat

 


Samas paneeldiskussioonis osalevad veel Keskkriminaalpolitsei kriminaaltulu üksuse juht Krista Aas, teemaga „Rahvusvaheline koostöö ja parim praktika kriminaaltulu tuvastamisel.“ ning advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Üllar Talviste, teemaga „Varalise kahju efektiivne väljanõudmine kriminaalmenetluslike vahenditega.
 

Kommentaari lisamine

Kommenteerida saavad ainult registreeritud ja sisse loginud kasutajad.

Kommentaarid

Telli e-konsultatsioon
Telli dokument
Hakka eksperdiks