Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Uudised

26. veebruar 2015

Majanduskuritegude uurimine muutub analüüsipõhisemaks.

P. Pärkna, PPA peadirektori asetäitja

Politsei panustab üha rohkem sellele, et majanduskuritegevuse uurimisel mindaks kaasusepõhiselt uurimisel üle probleemi- ja analüüsipõhisele uurimisele."Olgem ausad, kui oodata kaebust ja alustada seejärel kriminaalmenetlust, siis oleme juba hiljaks jäänud," ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Priit Pärkna reedel toimunud majanduskuritegevuse konverentsil.

Pärkna sõnul on vaja rohkem tegeleda kuritegevuse piiramisega probleemipõhiselt, milleks on omakorda vajalik ettevõtjate poolne sisend. "Faktipõhine uurimine on andnud loomulikult häid tulemusi, see on andnud ülevaate, millised on skeemid, millised tõenäolised tõendid, aga sellest ei piisa," rääkis Pärkna.

Uurimisvõimekuse tõstmiseks on Pärkna sõnul suurenenud vajadus erialaspetsialistide vastu. "PPA ei saa praegu politseikoolist pädevat uurijat, siin ei ole midagi ette heita, lihtsalt baasõppe saanud inimest ei saa selliseks uurimiseks kasutada. Peame vaatama väljapoole, kuigi politsei on nii-öelda pool-militaarne struktuur, siis see veel ei tähenda, et kõik peaksid kandma paguneid. Majanduskuritegevuse paljastamiseks on meil vaja rohkem majandusspetsialiste, kes oleksid uurijatele toeks. Sest ükski uurija ei saa muutuda kitsalt täisspetsialistiks," rääkis Pärkna.

Ka on siiani peadirektori asetäitja sõnul seni olnud suur probleem töötajate alamotiveeritusega, millele saadi lahendus pärast möödunud aastal toimunud struktuurimuutusi. "Praegu on meil büroos veel 43 töötajat, loodeti rohkem. Pikka aega on olnud probleem, sest pädevaid inimesi ei saa hoida, kui piisavalt palka ei maksta. Nüüd on meil võimalik maksta konkurentsivõimelisi palku, mingeid piiranguid ei ole, kui tuleb maksta turu järgi, siis me ka maksame," rääkis ta.

Kommentaari lisamine

Kommenteerida saavad ainult registreeritud ja sisse loginud kasutajad.

Kommentaarid

Telli e-konsultatsioon
Telli dokument
Hakka eksperdiks