Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Uudised

09. juuni 2016

Justiitsminister moodustas korruptsioonivastase nõukogu

Justiitsminister Urmas Reinsalu moodustas korruptsioonivastase nõukogu, mille ülesanne on analüüsida ja hinnata korruptsioonivastast tegevust, seda puudutavaid algatusi ja poliitikavalikuid ning teha nende kohta ettepanekuid justiitsministrile.Nõukogu liikmed on korruptsiooniennetuse kõneisikud oma tegevusvaldkonnas ning aitavad seeläbi kaasa korruptsiooni vähendamisele ühiskonnas. Täpsemalt on nõukogu liikmeteks atesteeritud siseaudiitor Marilin Pikaro, riigikontrolli auditiosakonna peakontrolör Airi Mikli, riigi peaprokurör Lavly Perling, advokaat Asso Prii, teenusmajanduse koja tegevjuht Evelyn Sepp, ettevõtja Karli Lambot ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu tegevjuht Maris Jõgeva.


Eile kinnitas valitsus ka justiitsministeeriumi koostatud „Korruptsioonivastase strateegia aastateks 2013-2020“ rakendusplaani ning arengukava täitmise kava.
 

Justiitsministri sõnul on oluline, et riigiasutustel oleksid selged pädevused ja ressursid korruptsioonivastase võitlusega tegelemiseks. „Riigi äriühingute juhatustele on vaja kehtestada selged järelevalve reeglid ja paika panna omanikupoliitika. Korruptsiooni tõkestamiseks on oluline, et riigi äriühingud ise töötaksid välja sisemised reeglid ja toimimismehhanismid, mis võimaldavad korruptsiooni vältida,“ ütles minister Reinsalu.
 

Muude korruptsioonivastaste tegevuste hulgas täiendatakse näiteks korruptsiooni veebilehte juhistega, mis aitavad ettevõtjatel ära tunda ja ära hoida ärikorruptsiooni. Lisainfo korruptsiooni juhiste, uudiste ja statistika kohta on leitav siit: http://www.korruptsioon.ee.


2015. aastal valmis noorte korruptsioonialaste hoiakute kujundamiseks e-õppematerjal ühiskonnaõpetuse tundides kasutamiseks. Õppevideotele on lisatud ka venekeelsed subtiitrid.

Möödunud aastal alustati Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Eesti venekeelsetele ettevõtjatele suunatud projektiga, mille käigus viiakse läbi 4 seminari venekeelsetele ettevõtjatele, millest kaks viid ka möödunud aastal läbi. Sama projekti raames koostatakse praktiliste soovitustega infomaterjal venekeelsetele ettevõtetele.

Riigiraha rakenduse saldoandmike infosüsteemis olevad raamatupidamise andmed on avalikustatud valitsussektorisse kuuluvate kõikide üksuste kohta, loodud on seosed äriregistriga avalikku sektorisse kuuluvate tehingupartnerite juhatuse liikmete välja toomiseks ning riigihangete registriga hangete kohta lisainfo välja toomiseks.

Lisaks justiitsministeeriumile tegelevad ka teised ministeeriumid oma valdkonnas mitmete korruptsioonivastaste tegevustega.

 

Allikas:

Avaldaja:
Maria-Elisa Tuulik, pressiesindaja
Phone: 620 8114; 5855 8441

Kommentaari lisamine

Kommenteerida saavad ainult registreeritud ja sisse loginud kasutajad.

Kommentaarid

Telli e-konsultatsioon
Telli dokument
Hakka eksperdiks