Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Uudised

17. juuli 2012

Esimesel poolaastal vähenes kuritegevus 3%

kuritegevuse baromeeter

Justiitsministeeriumi poolt koostatava kuritegevuse baromeetri andmetel registreeriti jaanuarist juulini 20 026 kuritegu, mis on 574 kuritegu vähem kui aasta tagasi. Viimase viie aasta madalaimale tasemele on langenud registreeritud tapmiste ja mõrvade arv. Tõusnud on kehaliste väärkohtlemiste arv, milles annavad tooni Tallinnas toimunud juhtumid.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on kuritegevuse üldarvu vähenemine suures osa tingitud varguste ja kelmuste arvu olulisest vähenemisest - nimelt on esimese kuue kuuga varguste arv vähenenud 7% ehk 704 juhtumi võrra ning kelmuste arv 11% ehk 103 juhtumi võrra.



 „Vargustest on enam vähenenud  sõidukivargused (-8%), aga ka eluruumist toime pandud vargused (-3%) ning kaubandusettevõtetest toimepandud vargused (-3%). Kuue kuu võrdluses vähenesid vargused enim Harju-, Ida-Viru, Tartu-, Pärnu-, Jõgeva- ja Lääne-Virumaal ja kasvasid Võru-, Lääne ja Põlvamaal,“ ütles minister.


„Sel aastal on hakanud langema 2011. aastal märkimisväärselt kasvanud registreeritud tapmiste ja mõrvade arv, mis on nüüd viimase viie aasta madalaimal tasemel. Languses on ka röövimiste arv, mis vähenes esimese kuue kuuga 15%. Röövimiste juhtumite vähenemine on väga positiivne trend, kuna juba 2011. aastal oli röövimiste arv viimase kümnendi madalaimal tasemel ning nüüd on ta täiendavalt langenud," sõnas justiitsminister Kristen Michal. 


Ministri sõnul on kuue kuuga enim kasvanud isikuvastaste kuritegude arv, millest suurima kasvu on läbi teinud kehalise väärkohtlemise juhtumite arv, olles sel aastal kasvanud  292 juhtumi ehk 13% võrra. „Kasvu taga on põhiliselt Tallinnas toime pandud kehalise väärkohtlemise juhtumid, mida selle aasta kuue kuuga on registreeritud 1012 juhtumit, eelmise aasta 777 asemel. Kui vaadata isikuvastaste kuritegude kasvu põhjuseid, siis tõenäoliselt saab üheks põhjuseks pidada taas tõusule pööranud alkoholi tarbimise kasvu. Mõlema statistika osas on tõus toimunud aastatel 2004 kuni 2007 ning langus aastatel 2008 kuni 2010. Eelmisel aastal aga kasvas Eestis pärast mitmeaastast vaheaega nii vägivallakuritegude arv kui ka alkoholitarbimine,“ lausus minister.


Lisaks isikuvastastele kuritegudele on jätkunud ka ähvardamiste juhtumite kasv (14%) ning ka liikluskuritegude registreerimise kasv (8%).


Ministri sõnul on liikluskuritegusid registreeritud 137 juhtumi võrra rohkem kui eelmisel aastal ning kasv on toimunud põhiliselt Harjumaal (lisandus 71 juhtumit) ja Tartumaal (kasv 19 juhtumi võrra) toimunud juhtumite arvelt.

„Analüüsisime liikluskuritegude toimepanemise päevi ja aegu ning selgus, et ligi pooled joobes juhtimise kuritegudest pandi toime laupäeval või pühapäeval (46%). Kõige väiksem oli kolmapäeval toimepandud kuritegude osakaal (9%).

Kellaajaliselt registreeriti kõige vähem juhtumeid hommikul kuuest kaheksani ning kõige rohkem õhtul kella kümnest kuni kella kaheni öösel. Märgatav oli ka juhtumite keskmisest suurem arv tööpäeva lõpul vahemikus 16–18“ lausus Michal.

 

Siin saad tutvuda lähemalt Justiitsministeeriumi analüüside ja kogutava statistikaga.

Autor / Priit Talv

Allikas:

Kommentaari lisamine

Kommenteerida saavad ainult registreeritud ja sisse loginud kasutajad.

Kommentaarid

Telli e-konsultatsioon
Telli dokument
Hakka eksperdiks