Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Uudised

19. juuli 2012

Tähtajaks esitas majandusaasta aruande ca 59% ettevõtjatest ning 52% mittetulundusühingutest.

30. juuni oli ettevõtjatele ja mittetulundussektorile juriidilise isiku majandusaasta aruande esitamise tähtaeg ning selleks ajaks olid aruande esitanud pisut üle poolte aruandekohuslastest.
 Justiitsminister Kristen Michali sõnul on eelmised aastad näidanud, et inimesed hilinevad majandusaasta aruannete esitamisega tihti ka lihtsalt teadmatusest ning tähtaja meeldetuletamine aitab selle vastu. „Kui õigeks ajaks olid aruande esitanud 59% ettevõtjatest, siis eilseks oli see protsent tõusnud juba 69% protsendini ning mittetulundusühingutel oli eilseks esitatud 63% aruannetest,“ sõnas minister.


„Majandusaasta aruannete esitamine on tehtud esitajale võimalikult mugavaks, mistõttu saab esitamisega hilinemist põhjendada ilmselt ainult unustamisega, püüame siis omalt poolt meelde tuletada, et see tuleks ikka ära teha. Aruande elektrooniliseks esitamiseks on Registrite ja Infosüsteemide Keskuse loonud ettevõtjaportaali, ning see keskkond on  tunnistatud eelmisel aastal World Summit Awards 2011 konkursil maailma parimaks e-valitsuse lahenduseks. Elektroonilise keskkonna vajalikkust on kinnitanud ka Rahandusministeeriumi tehtud uuring, mis näitas, et 2010. aastal kulus ettevõtetel majandusaasta aruande esitamisele 2008. aastaga võrreldes ligikaudu 30% vähem aega, mis rahaliselt tähendas ligikaudu 4,6 miljoni euro säästmist,“ lausus Michal.


Kasutajate tagasisidest lähtuvalt on süsteemis tehtud mitmeid uuendusi ja täiendusi, et aruande esitamine mugavamaks muuta. Lisaks jõustus sel aastal ka seadusemuudatus, mis puudutab äriühingu majandusaasta aruande allkirjastamise lihtsustamist ja võimalust esitada aruanne registrile ühe allkirjaga (v.a erisustega ühingud).


Aruanne tuleb esitada registrile elektrooniliselt ettevõtjaportaalis ning esitatud aruanne peab vastama kehtestatud vorminõuetele. Ettevõtjaportaali saab siseneda ID-kaardiga, mobiil-ID-ga või internetipanga kaudu. Need, kes ei soovi ise aruannet ettevõtjaportaalis sisestada, saavad selleks õiguse anda oma raamatupidajale.

Samuti saab portaali kaudu anda juurdepääsuõiguse audiitorile, kes saab vormistada ja allkirjastada vandeaudiitori aruande otse portaalis.


Majandusaasta aruandeid saab esitada E-äriregistri ettevõtjaportaalis ning esitatud majandusaasta aruandeid saab otsida ja vaadata E-äriregistrist.


4. juuli seisuga oli äriregistris 108 061 ning mittetulundusühingute ja sihtasutuste registris kokku 30 365 aruandekohuslast.
 

Autor / Priit Talv
Allikas:

Kommentaari lisamine

Kommenteerida saavad ainult registreeritud ja sisse loginud kasutajad.

Kommentaarid

Telli e-konsultatsioon
Telli dokument
Hakka eksperdiks