Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Uudised

28. veebruar 2016

Üle 40-ne eksperdi Majanduskuritegevuse juubelikonverentsil 2016

Olete oodatud 16.-17. märtsil 2016, Park Inn by Radisson Meriton Tallinna, kus toimub Majanduskuritegevuse tõkestamise koostöökonverentsile FIN-EST ECC 2016. Viiendal juubelikonverentsil annavad rahvusvahelised organisatsioonid ning Soome ja Eesti ametite/asutuste tipp- ja valdkonnajuhid koos erasektori tunnustatud kõneisikute ja ekspertidega ülevaate majanduskuritegevuse olukorrast ja tõkestamise võimalustest regioonis. Analüüsitakse valdkonna ohte ja esitletakse parimaid praktikaid. Käsitletakse põhjalikult majanduskuritegevuse ennetamise, avastamise ja tõkestamise võimalusi. Avatult arutletakse koostöös ette tulevaid probleeme ja kitsaskohti, eesmärgiga leida uusi ja parimaid lahendusi. Samuti on fookuses avaliku ja erasektori teabevahetus ning analüüsivõimekuse tõstmine kuritegevuse ennetamisel.Konverentsi modereerib Ramon LOIK, kes on õppejõud ja rahvusvahelise konsultatsiooniettevõtte StratPol Consult Int. looja ja juht. Päeva alustab tervitussõnadega Eesti Soome suursaatkonna konsulaartalituse direktor Liina VIIES. Piduliku avakõnega astub üles Eesti justiitsminister Urmas REINSALU.


I paneeli majanduskuritegevuse tõkestamise riiklikud strateegiad ja poliitikad avatud diskussioonis osalevad Eesti Riigikogu liige Raivo AEG ja Soome Riigikogu liige Tom PACKALÉN. Jätkame päeva rahvusvahelise majanduskuritegevuse ja julgeolekuolukorra teemadel. Rahvusvaheline kriminaalpolitsei organisatsioon INTERPOL tutvustab trende ja edulugusid võitluses majanduskuritegevusega. Ettekande teeb kuritegelike võrgustike sub-direktoraadi korruptsiooni ja finantskuritegude üksuse ekspert Sebastian BLEY. Järgneb EUROPOLi majanduskuritegude ja valeraha üksuse juhi Carlo van HEUCKELOM´i ettekanne teemal: "Regiooni majanduskuritegevuse ohuanalüüs 2016."


Pealelõunase sessiooni avavad audiitorbüroo Ernst & Young Soome ja Eesti pettuste uurimise ja vaidluste valdkonna siseaudiitorid Mikko RUOTSALAINEN ja Marilin PIKARO. Ühisettekandes antakse ülevaade äri-ja ettevõtluskeskkonna enim haavatavatest sektoritest ja valdkondadest Läänemere regioonis.

Järgnevas avatud diskussiooni vestlusringis räägitakse Eesti ja Soome ametkondade prioriteetidest majanduskuritegevuse vastases võitluses. Eeskõnelejateks Eesti Keskkriminaalpolitsei juht Krista AAS, Eesti Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Egon VEERMÄE, Soome Tolli asedirektor ja järelvalveosakonna juht Sami RAKSHIT ja Soome Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegevuse uurimisjuht Ari KARVONEN.


III paneeli peateemaks on era ja avaliku sektori kogemus ning koostöö majanduskuritegude ennetamisel. Paneeli avab ettekandega: "Erasektori ja riigi koostöö kriminaal- ja kohtumenetluses" Eesti Riigi peaprokurör Lavly PERLING.

Jätkatakse avatud diskussiooniga, kus arutletakse ettevõtjate seisukohast era ja avaliku sektori koostöö uute võimaluste ja peamiste kitsaskohtade üle. Eeskõnelejateks advokaadibüroo SORAINEN vandeadvokaat ja juhtivpartner Pekka PUOLAKKA ja Soome-Eesti Kaubanduskoja juhatuse liige Simo S. HÄMÄLÄINEN. Edasi keskendume kitsamalt riskijuhtimise ja sisekontrolli teemadele, kus riigi nägemuse ülevaate koostöö osas annab Eesti Politsei- ja Piirivalveameti sisekontrollibüroo juht Raul VAHTRA.


Esimese konverentsipäeva võtavad kokku Soome turvalisuse ja riskijuhtimise ajalehe "Turvallisus & Riskienhallinta -lehti" peatoimetaja Timo LAHTINEN ja Eesti Politsei- ja Piirivalveameti ajakirja "RADAR" peatoimetaja Annika TUULEMÄE.


Teist konverentsipäeva alustame majanduskuritegevuse tõkestamise piirideülese koostöö aruteluga. Avaettekande teemal: "Rahvusvahelise kriminaalmenetluse alase koostöö parim praktika ja põhilised probleemkohad" teeb EUROJUSTi finants- ja majanduskuritegevuse üksuse ekspert Michael SCHMID, kes on Viini Prokuratuuri finants- ja majanduskuritegude prokurör ja Austria esindaja Eurojust´is.


Konverentsipäeva jätkame Eesti-Soome õigusabi vs ühised uurimisrühmad teema käsitlemisega, koos Eesti Riigiprokuratuuri riigiprokuröri Piret PAUKŠTYS´ga ja Soome Riigiprokuratuuri rahvusvahelise koostöö nõuniku Tuuli EEROLAINEN´ga. Piiriülese koostöö praktilistest näidetest annavad järgnevas avatud diskussioonis ülevaate Eesti Maksu-ja Tolliameti uurimisosakonna juht Rain KUUS, Soome Tolli järelvalvejuht Esko HIRVONEN, Soome Keskkriminaalpolitsei Majanduskuritegude üksuse juht Markku RANTA-AHO ja Eesti Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek MAASIK.

Pealelõunase erasektori sessiooni avab IBM i2 rahvusvaheline ekspert ettekandega teemal: "Kaasaegne teabehaldus ja infoanalüüs". Edasi keskendume era- ja avaliku sektori koostöö parimatele praktikatele, kus avaettekande Soome koostöö näidetel teeb Soome Finantsettevõtete Liidu tegevjuht Risto KARHUNEN. Jätkatakse avatud diskussiooniga teemal: "Finantsettevõtete koostöö ning teabevahetus majanduskuritegevuse tõkestamisel", kus üles astuvad lisaks Eesti Kindlustusseltside Liidu juhatuse esimees Andres PIIRSALU ja Eesti Liisinguühingute Liidu juhatuse liige Sven JÜRGENSON.

Seejärel teeb erasekori kogemusele tugineva ettekande teemal: "Tõhus riskijuhtimine ja sisekontroll majanduskuritegude tõkestamisel - SRV riskijuhtimisprogrammi näitel" SRV Rakennus Oy riskijuht Jari KORPISAARI.


Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise parimatest praktikatest ja rahvusvaheliste sanktsioonide rakendamisest räägivad järgnevas avatud diskussioonis Soome Keskkriminaalpolitsei rahapesu andmebüroo juht Pekka VASARA, LHV Pank AML/TF tõkestamise üksuse juht Aivar PAUL ja Eesti Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre NÕMM. Päeva lõpuks keskendutakse korruptsioonikuritegude lahkamisele, kus vaagitakse valdkonnas viimase aja märgilisi läbimurdeid ja nende tagamaid. Avatud diskussioonis osalevad Eesti Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Eerik HELDNA, Eesti Keskkriminaalpolitsei Korruptsioonikuritegude büroo juht Mati OMBLER ja Transparency International Finland juhatuse esimees Jarmo MIELONEN.

 

Konverentsipäeva kokkuvõtted ja ettepanekud otsustajatele teevad Soome turvalisuse ja riskijuhtimise ajaleht "Turvallisus & Riskienhallinta -lehti" peatoimetaja Timo LAHTINEN ja Eesti Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsiooni ekspert Uku TAMPERE.

 

Konverentsi päevakavadega saate tutvuda veebilehtedel: EST SIIN ; ENG HERE ; FIN TÄSTÄ

 

Konverents on eesti, soome ja inglise keelne ning tagatud on sünkroontõlge.


Konverentsi hind sisaldab: materjale, kohvipause, lõunasööke ja 16.03 õhtust pidulikku vastuvõttu.
Hinnainfo leiate SIIT ja registreerumiseks täitke palun SIIN e-vorm.

 

Parimate koostöösoovidega


Reigo Reimand
konverentsi juht


(+372) 51 73 623
info@finesto.ee
www.finesto.ee

Kommentaari lisamine

Kommenteerida saavad ainult registreeritud ja sisse loginud kasutajad.

Kommentaarid

Telli e-konsultatsioon
Telli dokument
Hakka eksperdiks