Kasutajatugi:
Skype: kannatanuabi
Keskkonnaga liitumiseks
registreeruge kasutajaks!

Artiklid

Valdkond: IT turvalisus
Avaldaja: kannatanuabi
Tänane turvanõuannete nurk ei räägi lüüsumisest ega evakueerumisest, vaid sellest kuidas turvaliselt sotsiaalmeediat kasutada. Selle jaoks olen välja toonud viis olulisemat vihjet, kuidas oma Facebooki konto privaatsemaks muuta.  
Valdkond: IT turvalisus
Avaldaja: kannatanuabi
Ehkki arvuti aeglust võivad põhjustada paljud tegurid, kaasaarvatud viirused ja troojad või vananenud ja nõrk riistvara, siis enamjaolt on siiski tegemist hooldamata ja puhastamata arvuti süsteemiga, mida lisaks ei ole ka   defragmenditud.   Kui arvutit ei puhastata, siis juba väga kiire aja jooksul võivad tekkida süsteemis vead sinna kogunenud prahist, ebavajalikest failidest ja vigastest registrikirjetest, ning mida rohkem aega edasi läheb, seda aeglasemaks arvuti muutub.
Valdkond: IT turvalisus
Avaldaja: kannatanuabi
Mis Teid ohustab? Häkkerid ja pahavara autorid kasutavad ära Sinu arvuti operatsioonisüsteemi, rakenduste, veebibrauserite ja meediaprogrammide turvaauke, et tungida Sinu digitaalsesse eraellu. Tehnoloogia areneb pidevalt ja on üha raskem end kaitsta kõikide Internetist tulevate ohtude eest. Õnneks saab ESET aidata. Meie arenenud tuvastamistehnoloogiat uuendatakse pidevalt, et Sinu virtuaalset identiteeti alati kaitsta, eriti siis, kui tegu on arvutisse salvestatud konfidentsiaalse infoga. Eemalda küberkurjategijatest tulenev oht, mis võib põhjustada arvuti jõudluse olulist vähenemist või tõsist identiteedivargust.
Valdkond: IT turvalisus
Avaldaja: KA meeskond
Miks on oluline kaitsta oma arvutit ja kõike, mis selles leidub?  Arvuti on täpselt samasugune vara nagu teie kodu, auto, stereokombain ja CD-d. Keegi ei pea imelikuks, et kodust lahkudes suletakse aknad ja lukustatakse uks, samuti ei jäeta autot maja ette, uksed pärani lahti ja raadio valjuhäälselt mängimas. Ei tasu lohutada end mõttega, et see, mis teile kuulub, pole nagunii kuigi väärtuslik ning ei peaks kedagi huvitama. Ka see, kui keegi teie ukse hingedelt maha tõstab, akna puruks lööb, külmkapist toitu näksib ja poriste saabastega voodis trambib, on küllaltki ebameeldiv. Ja tõenäoliselt ei taha te hoopiski, et keegi teie magamistoa aknast sisse piilub ning nähtud intiimseid detaile kogu külale kirjeldab.
Valdkond: IT turvalisus
Avaldaja: kannatanuabi
Kui avasite selle infokirja, kas Teil käis korraks peast läbi mõte, et äkki seda ei saatnudki Swedbank? Ärge muretsege, see on tõesti panga saadetud kiri. Kuidas aga õigel ja valel vahet teha, et end kurjade kavatsuste eest kaitsta?
Valdkond: IT turvalisus
Avaldaja: kannatanuabi
Sisenedes oranzh-musta “WiFi” kleebisega tähistatud kohvikusse leiab tavaliselt üsna mitu inimest sülearvutitega oma igapäevaseid toimetusi tegemas. Eesti arvutikasutajad võtavad tasuta paroolita WiFi-t avalikes kohtades kui iseenesestmõistetavat lisa enda kohvitassi kõrvale. Tavaliselt aga ei teata, et parooliga kaitsmata WiFit kasutades on kohvikukülastajal võimalus saada rohkem või vähem pahatahtlike rünnakute ohvriks, mis halvemal juhul võivad lõppeda sotsiaalvõrgustike või e-posti kontode üle võtmisega.